Говерла

DSCN0983Говерла – найвища гора українських Карпат.

   4 липня 2015р. колектив  МКЛ  №1  здійснив   сходження  на  гору  Говерлу ,  присвячене  70-тій   річниці  функціонування лікувального закладу. В  цьому заході  взяло участь  54 працівники.

 Говерла – це одна з найвищих вершин  Карпат, найвища точка України.

Цей об’єкт  давно  став  центром  паломництва тих,  хто хоче отримати незабутні враження. Більшість  мешканців  України переймалися  ідеєю піднятися на Говерлу. Звичайно, що незліченна кількість  людей  вже  встигла на ній побувати,  і дехто не один раз, але скільки  ще залишається тих, чия нога ще так  і  не торкалася  пологих схилів цієї гори.

Таким чином, рухаючись довшим маршрутом, частина шляху пролягатиме густим високим лісом, який невдовзі ставатиме все меншим, потім перейде в ялівцеві кущі і геть заміниться травою.     Вийшовши з лісу, ви побачите високий пагорб. Більшість туристів вважають його Говерлою, але насправді він лише закриває собою Говерлу. Побачивши його ви подумаєте, що не такий вже це і складний маршрут, однак справжні випробування будуть ще попереду.

Найважче буде підійматися з того пагорба, адже в тій ділянці підйом буде найбільш крутим, тому часом доведеться “лізти на чотирьох”. Зазвичай непідготовлений турист під час сходження на Говерлу робить понад 50 зупинок на відпочинок… більш витривалі, звичайно, роблять їх менше, а добре треновані можуть пройти весь маршрут практично без зупинок. Однак фізична підготовка, це не єдине, що впливає на швидкість вашого пересування, величезне значення має розмір вашого багажу. Рухаючись швидко, ви будете обганяти безліч туристів, які заздрісно дивитимуться вам у спину, а рухаючись повільно, вам самим доведеться  стріляти заздрісними поглядами.

DSCN0969

Не всі зможуть підкорити  Говерлу …   власними ногами.

Говерла  це те місце, де починаєш відчувати почуття радості тільки від того, що знаходишся тут. Саме з найвищої гірської вершини України туристи спостерігають найкрасивіші пейзажі  Карпат,  і саме сюди хочеться повертатися  знову  і  знову.

І ось позаду 4 кілометри крутого шляху та півтори – три години виснажливого підйому. Достатньо намилувавшись та надивившись на довколишні пейзажі (а подивитися там справді є на що), потрібно спускатися вниз.

Сходження на Говерлу завершилося фотосесією на вершині під українським прапором, підкорювачі вершини  також виконали національний  гімн  і  кілька  патріотичих  пісень.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *