Травматологічне відділення

Чужак Василь Іванович – завідуючий травматологічним відділенням.

 

  Rebinchak Ребінчак  Лариса  Миколаївна – старша медична сестра травматологічного відділення.

Травматологічний відділ МКЛ №1 наказом по обласному управлінню охорони здоров”я відкрито в 1967р. на 40 ліжок.

Першим завідувачем відділу став Беженуца Василь Іванович (помер в 1990р.); ординаторами відділу були Слободяник М.Ф., Карпінець М.Й., Пилипчук Ю.І.; старша медсестра – Любченко Л.М.; сестра-господиня – Зень С.В.

На базі відділення працювала кафедра травматології і ортопедії Івано-Франківського медичного інституту.

З 1970 по 1971 роки відділ очолював Карпінець Мирослав Йосипович.

З 1971 по 1977 роки завідувачем відділу працював Пилипчук Ю.І., лікарі –  Колдра В.Д., Слободяник М.Ф., Забава Б.М., Форий Л.О.,Гузійчук І.М., Орел Л.А.; старша медсестра – Шарафан Р.І.; перев”язочна медсестра – Сметана В.П., операційні медсестри – Осудар М.М.,  Мельник О.В.

В 1976р., в зв”язку з ростом населення міста, відділ розширено до 60 ліжок. З 1977 по 1984 роки відділенням  керував Колдра В.Д. Основними напрямками в роботі травматологічного відділу були організація надання ортопедо-травматологічної допомоги, проведення операцій на суглобах з використанням гомопластичного матеріалу, лікування травми у всіх її аспектах.

 1984 – 2016р.р. відділ очолював Шибель  Ігор  Васильович.

P1080330З 1986 року на базі відділу відкрито круглодобову спеціалізовану допомогу хворим з травмами і пошкодженнями опорно-рухового апарату.

На даний час у відділені працює 12 спеціалістів ортопедів-травматологів. З них троє лікарів (зав від. Шібель І.В., Чужак В.І., Кирилюк П.А.) з вищою кваліфікаційною категорією, та четверо з першою категорією (Голубчак І.М., Пелих В.С., Кушнір О.П., Піхманець А.Ю.).

На базі відділення працювали працівники кафедри ІФДМУ-проф. Ясельський Ю.М. , доц. Кухтяк М.І. і працюють по даний час доцент Андрейчин В.А.,  доцент Ковалишин Т.М., асистент Гуцуляк В.І.

P1080345

Наш колектив – це поєднання надзвичайно амбіційної і здібної молоді та багаторічного досвіду і натхнення їх старших колег.

У відділенні лікуються хворі  з ортопедичною патологією, травмами опірно-рухового апарату різної складності, захворюваннями суглобів, спортивною травмою, пухлинами кісток. Для лікування використовуються сучасні методи : стабільно – функціональний МОС, апаратна фіксація переломів великих трубчатих кісток, малоінвазивний МОС під   Rtg контролем , артроскопія колінного суглобу, ендопротезування кульшових суглобів, корекція набутих і вроджених вад і деформацій кісток та суглобів, кісткова пластика, пластика звязок і сухожилків.

P1080341

Травматологічне відділення є практичною базою підготовки лікарів-інтернів по спеціальності травматологія-ортопедія.

Щотижнево у відділенні проводяться клінічні обходи зав. кафедрою травматології-ортопедії ІФДМУ проф. Сулимою В.С. За сприяння проф. Сулими В.С. і відділі введено новітні оперативні втручання- інтрамедуярний блокуючий остеосинтез довгих тручатих кісток, остеосирнтез блокуючими накісними пластинами, цементне та безцементне тотальне ендопротезування кульшових суглобів. Використання таких операцій, особливо, в пацієнтів 0-80 років, дає їм змогу не бути прикутим до ліжка , а відновити рухову активність і повернутись до звичного життя.

P1080365

Кожного року в травматологічному відділенні отримують кваліфіковану допомогу 1600-1800 пацієнтів. Щорічно лікарі проводять близько 1200 операцій , з них 70% на кістковій , а 30% на мязево –шкірній тканині. В ургентному порядку в відділення поступають близько 800-900 потерпілих, а 650-750-планово.

Із травмами і переломами трубчатих кісток в відділі лікується 850-900 пацієнтів, із захворюваннями опорно- рухового апарату 500-550 , з травмами мяких тканин 250, а з вивихами 30-35 хворих. Середня тривалість лікування становить 11,7-12,3 дня. Використання ліжкового фонду становить 97%-102%, хірургічна активність знаходиться в межах 57%-75%, з одужанням виписується 93%-97% пацієнтів.

Особливість травматології в тому , що вона стрімко розвивається. З’явились нові методи лікування , які вимагають нового обладнання, сучасних ліцензійних конструкцій для покращення нашої роботи.

 тел. травматологічного відділення 0-3422 53-42-00